Jak pečovat o nové tetování

In Events
27. 7. 2018

Jak pečovat o nové tetování

Pro udržení krásného a zdravého tetování je důležité striktně dodržovat pokyny od tatéra. Péče o tetování začíná okamžitě po návratu domů a vy budete potřebovat několik klíčových věcí: tekuté antibakteriální mýdlo, hojivou mast (viz článek) a trpělivost.

 1. Odstraňte krycí fólii z rány po 2 až 6 hodinách od aplikace. Před očištěním tetování vždy pečlivě umyjte ruce tekutým antibakteriálním mýdlem, ideálně teplou vodou.
 2. Opláchněte ránu teplou vodou, abyste odstranili veškeré tekutiny (plazma, krev, koagulanty atd.), které tělo vylučuje. Toto oplachování by nemělo trvat déle než 2-3 minuty, abyste nedemoličnili ránu a nepoškodili tetování.
 3. Vysušte ránu čistým ručníkem, dbajte na čistotu rány, protože tetování je v prvních 2-3 dnech otevřená rána náchylná na bakterie a nečistoty. Neotírejte ránu tahem, ale jemně přikládejte ručník.
 4. Opakujte proces oplachování a sušení 3x denně nebo častěji, pokud se potíte nebo znečistíte ránu.
 5. První den nemazání rány hojivou mastí! Začněte tuto činnost až druhý den po očištění. Vždy používejte masti, které vám doporučil tatér.
 6. Používejte hojivou mast, jako je InkTrox nebo alternativně Infadolan nebo Kalciová mast. Vetřete ji jemně do kůže a opakujte 3-5x denně, pouze tehdy, když je rána suchá.
 7. Strupy začnou pokrývat tetování 2. až 3. den. Buďte opatrní, abyste ránu nesušili příliš, abyste předešli problémům jako praskání strupů a prodloužení doby hojení.
 8. Celková doba hojení závisí na kvalitě péče a vaší schopnosti hojit se. Minimální doba je 8-10 dní, ale tetování se hojí dalších 3 týdny pod povrchem kůže, celková doba hojení trvá tedy měsíc.
 9. Po odpadnutí všech strupů přestanete používat hojivou mast a začnete mazat tělovým mlékem s vitamínem E pro lepší výživu kůže. Toto mazání pokračuje alespoň 1x týdně po celkovém zahojení tetování.

Hojení s pomocí Dermalize folie chrání čerstvé tetování před znečištěním a urychluje hojení. Fólie je prodyšná, umožňuje kůži dýchat a lze se s ní sprchovat. Sundání fólie není rizikové pro strupky.

Postup sundání:

 • Sundejte fólii po 1 až 3 dnech podle potřeby.
 • Pokud se pod fólií hromadí tekutina, sundejte ji po 24 hodinách.
 • Hnědá tekutina není problém, je to přirozený proces těla při hojení.
 • Pokud je pod fólií málo tekutiny nebo žádná, nechte ji 2-3 dny.

Postup sundání fólie:

 1. Najděte růžek v nejvyšší části fólie a odloupejte ji pomalým tahem směrem dolů.
 2. Pokud je sundání nepříjemné, použijte teplejší sprchu nebo ponořte fólii na 15 minut do teplé vody.
 3. Po sundání fólie očistěte tetování tekutým antibakteriálním mýdlem a naneste hojivou mast.

Celková doba hojení s Dermalize folií závisí na péči a hojivé predispozici, minimálně však 8-10 dní a celková doba měsíc.

Dermalize Pro Folie
V našem studiu můžete zakoupit balíček Dermalize Pro s 5 foliemi 10×15 cm. Fólie chrání tetování před nečistotami a urychluje hojení. Balení je vhodné pro větší nebo střední tetování, a lze ji použít i při sportu nebo koupání. Můžete si vybrat Dermalize Pro balíček pro domácí použití.

Při reakci na fólii mě kontaktujte. Fólii lze používat i při sportu, ale je třeba počítat s tvorbou váčků s potem. Balíček je ideální pro letní aktivity, chrání tetování před prachem a nečistotami.

Pro další informace o aplikaci a sundání Dermalize folie můžete sledovat návody na YouTube od Dermalize Pro nebo Anrijs Straume Tattoo.